Zespół Szkół nr 14Z życia szkołySukcesy, osiągnięciaGalerie zdjęćInformacje dla rodziców i uczniówPlan lekcjiWażne dokumenty Klasy profilowaneEgzamin, Sprawdzian
Zespół Szkół nr 14
e-mail: zs14torun@home.pl
Archiwum 2012/2013
Archiwum 2011/2012
Sukcesy, osiągnięcia


SUKCESY I OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2013/2014


SZKOŁA PODSTAWOWA I-III


przedmiot imię i nazwisko, klasa nazwa konkursu
język angielski Oliwia Murawska, kl. 3a III miejsce w międzyszkolnym konkursie j. angielskiego "Easter Bunny"
ed. wczesn. Liliana Małecka, kl. 2a I miejsce w Miejskim Konkursie Plastycznym "Toruń - miasto nad wodą" organizator Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji UM Torunia
ed. wczesn. Andrzej Pawelski, kl. wyróżnienie w Miejskim Konkursie Plastycznym "Toruń - miasto nad wodą" organizator Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji UM Torunia
ed. wczesn. Dominika Rosińska, kl. 3 wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Wśród Czerniewickich Sosen" organizowanym przez ZS nr 34 w Toruniu


SZKOŁA PODSTAWOWA IV-VI

 
przedmiot imię i nazwisko, klasa nazwa konkursu
matematyka Michał Maciejewski, kl. 6c nagroda II stopnia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur"
plastyka Sandra Kwiatkowska, kl. 6a wyróżnienie w IX Konkursie Plastyczno-Ekologicznym z cyklu "Przestrzenie przyrody" organizowany przez Ogród Zoobotaniczny
plastyka Adam Sulkowski, kl. 4c III miejsce w  Toruniu w wojewódzkim konkursie plastycznym "Obrona cywilna wokół nas 2014" organizowanym przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Bydgoszczy
język angielski Aleksander Kozak,kl. 6b I miejsce w międzyszkolnym konkursie j. angielskiego "Lord of English"
język angielski Dorota Szulc, kl. 5a V miejsce w międzyszkolnym konkursie j. angielskiego "Lord of English"
język angielski Sandra Kwiatkowska, kl. 6a IX miejsce w Ogólnopolskim  Konkursie English High Flier
plastyka Amelia Słowikowska, kl. 5a I miejsce w Miejskim Konkursie Plastycznym "Toruń - miasto nad wodą" organizator Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji UM Torunia
plastyka Antonina Korkuz, kl. 4a wyróżnienie w Miejskim Konkursie Plastycznym "Toruń - miasto nad wodą" organizator Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji UM Torunia
matematyka Sandra Kwiatkowska, kl. 6a III miejsce w konkursie matematycznym Liga Zadaniowa
matematyka Eliza Małecka, kl. 6b wyróżnienie w konkursie matematycznym Liga Zadaniowa
przyroda Sandra Kwiatkowska, kl. 6a laureatka w Konkursie Przedmiotowym z Przyrody
matematyka Michał Maciejewski, kl. 6c laureat w Konkursie Przedmiotowym z Matematyki
język polski Sandra Kwiatkowska, kl. 6a laureatka w Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego
język polski Dorota Szulc, kl. 5a finalistka w Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego
język angielski Amelia Bieniewicz, kl. 4a III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym Języka Angielskiego “A Postcard to Santa Claus”, organizowanym przez ZS 14 w Toruniu
język angielski Gabriela Ratajczyk, kl. 4a wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym Języka Angielskiego “A Postcard to Santa Claus”, organizowanym przez ZS 14 w Toruniu
plastyka Wiktor Kapała, kl. 6c II nagroda za pracę plastyczną w Wojewódzkim Konkursie Katarzynkowym, organizator Koło Przewodników Turystycznych i PTTK w Toruniu
plastyka Eliza Małecka, kl. 6b II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Wśród Czerniewickich Sosen" organizowanym przez ZS nr 34 w Toruniu


 
GIMNAZJUM I-III
przedmiot imię i nazwisko, klasa nazwa konkursu
matematyka Julia Kruszewska, kl. 1a nagroda I stopnia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur"
chemia Marta Baranowska, kl. 1a wyróżnienie w konkursie "Chroń się przed promieniowaniem UV" organizowanym przez II LO w Toruniu
zajęcia artystyczne Katrzyna Janiszewska, kl. 3a I nagroda w miejskim konkursie plastycznym "ZOOM na Toruń III" organizowanym przez MDK w Toruniu
język polski Julia Kruszewska, kl. 1a II miejsce w konkursie na recytację fragmentu prozy "Egzotyczne miejsca" organizowanym przez ZS nr 5
język polski Dominika Zakrzewska, kl. 2b wyróżnienie w konkursie na recytację fragmentu prozy "Egzotyczne miejsca" organizowanym przez ZS nr 5
chemia Łukasz Kozłowski, kl. 2b finalista w wojewódzkim konkursie wiedzy ekologiczno - chemicznej "Ekochemia 2014" organizowanym przez ZSIŚ w Toruniu
zajęcia artystyczne Martyna Manikowska, kl. 3a I miejsce w Toruniu w wojewódzkim konkursie plastycznym "Obrona cywilna wokół nas 2014" organizowanym przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Bydgoszczy
zajęcia artystyczne Katarzyna Janiszewska, kl. 3a II miejsce w Toruniuw wojewódzkim konkursie plastycznym "Obrona cywilna wokół nas 2014" organizowanym przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Bydgoszczy
zajęcia artystyczne Karolina Sulkowska, kl. 2a III miejsce w Toruniu w wojewódzkim konkursie plastycznym "Obrona cywilna wokół nas 2014" organizowanym przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Bydgoszczy
zajęcia artystyczne Katarzyna Janiszewska, kl. 3a II nagroda w IX Konkursie Plastyczno-Ekologicznym z cyklu "Przestrzenie przyrody" organizowany przez Ogród Zoobotaniczny
matematyka Łukasz Kozłowski, kl. 2b II miejsce w konkursie matematycznym Liga Zadaniowa
matematyka Julia Kruszewska, kl.1a III miejsce w konkursie matematycznym Liga Zadaniowa
język polski Łukasz Kozłowski, kl. 2b finalista w Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego
język polski Dominika Zakrzewska,kl. 2b III miejsce w konkursie Fundacji Generał Elżbiety Zawadzkiej "Wielcy Zwyczajni"
szachy Paweł Czerniawko, kl. 2a V miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Torunia Gimnazjów organizator - UMT Wydział Sportu i Turystyki
szachy Julia Kochanowicz, kl. 2a VI miejsce Drużynowych Mistrzostwach Torunia Gimnazjów organizator - UMT Wydział Sportu i Turystyki
szachy Kacper Kamiński, kl. 1a VI miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Torunia Gimnazjów organizator - UMT Wydział Sportu i Turystyki
szachy Jakub Czekała, kl. 3a VI miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Torunia Gimnazjów organizator - UMT Wydział Sportu i Turystyki
szachy Paweł Czerniawko, kl. 2a VI miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Torunia Gimnazjów organizator - UMT Wydział Sportu i Turystyki
plastyka Anna Klimza, kl. 2b nagroda za pracę plastyczną wykonaną w ramach projektu edukacyjnego "typoGRA", organizator: Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu
muzyka Klaudia Janc, kl. 2b II miejsce w kategorii gimnazjum w XI Czerniewickich  Spotkaniach z Piosenką
muzyka Łukasz Kozłowski, kl. 2b Nagroda Specjalna Dyrektora ZS nr 34 w Toruniu za żywy akompaniament
zajęcia artyst. Wiktoria Zaleśkiewicz, kl.3b I nagroda w kategorii gimnazjum konkursie "Inspirowane poezją" - konkurs o zasięgu powiatowym, organizator Miejski Dom Kultury
zajęcia artyst. Karolina Sulkowska, kl. 2a wyróżnienie w kategorii gimnazjum w konkursie plastycznym "Wybieram Zdrowie"  zrealizowanym w ramach miejskiej kampanii "Październik 2013-Zdrowiu mówimy TAK, uzależnieniom mówimy NIE", organizowanym przez Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia
zajęcia artyst. Aleksandra Dombrowska, kl.2a II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie "Wśród czerniewickich sosen" organizowany przez ZS nr 34
zajęcia artyst. Katarzyna Janiszewska, kl.3a III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie "Wśród czerniewickich sosen" organizowany przez ZS nr 34




                                                                                                                 OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

 


Mała Toruńska Olimpiada Sportowa dla przedszkoli

5.06.2014 dzieci z oddziału „0a” i „0b” zdobyły III miejskie w Małej Toruńskiej Olimpiadzie Sportowej dla przedszkoli.

Skład drużyny:

Ida Dolecka, Łucja Kaczmarek, Michał Libner, Bartosz Śwircz, Filip Kalemba, Julia Baranowska, Natalia Wieczorkowska, Arkadiusz Małecki, Maja Meller, Maciej Chmura.
 







 

30 maja z okazji Międzynarodowego dnia Dziecka na pływalni Zespołu Szkół nr 8 w Toruniu przy ulicy Łyskowskiego 28 już po raz III odbyła się impreza pływacka dla najmłodszych dzieci pod nazwą "Już Pływam". 


W zawodach wzięło udział około 70 uczniów z Toruńskich Szkół Podstawowych. Swoich reprezentantów miały takie szkoły jak: SP 3, SP 10, SP 6, SP 5, Szkoła Muzyczna, SP 14, SP 15, SP 16, SP 28 oraz zawodnicy gospodarza imprezy ze Szkoły podstawowej nr 8.

Zawody rozegrane były w miłej rodzinnej atmosferze, dzieci ścigały się trzema stylami z podziałem na kategorie wiekowe oraz stylem motylkowym (delfinem) w kategorii łączonej OPEN

Naszą szkołę reprezentowało 11 uczniów.

Wyniki

Konkurencja 25 m kraul dziewcząt: Natalia Szewczyk - miejsce 2, Magdalena Ratajczyk - miejsce 3, Oliwia Murawska – miejsce 8

Konkurencja 25 m kraul chłopców: Łukasz Chojnacki – miejsce 2, Przemysław Kamionka – miejsce 3, Michał Skibiński – miejsce 4,
Jakub Zarzycki – miejsce 5, Filip Piekański – miejsce 6

Konkurencja 25 m stylem grzbietowym dziewcząt: Oliwia Murawska – miejsce 2, Natalia Szewczyk – miejsce 3, Magdalena Ratajczyk – miejsce 6

Konkurencja 25 m stylem grzbietowym chłopców: Michał Skibiński – miejsce 1, Łukasz Chojnacki -  miejsce 2, Filip Piekański – miejsce 3,
Jakub Zarzycki – miejsce 4, Przemysław Kamionka – miejsce 5, Mikołaj Ciuryło – miejsce 8, Wojtek Chojnacki – miejsce 10,
Filip Jaworski – miejsce 11,


   

Finałowa olimpiada przedszkolaków

 Przedszkolaki z Torunia po raz kolejny potwierdziły wysoką sprawność fizyczną podczas finału 7. Małej Toruńskiej Olimpiady dla Przedszkoli. Zwyciężyła szkoła nr 32. Zawodnicy naszej szkoły zajęli III miejsce.

Zawody odbyły się 5 czerwca 2014 r. na stadionie miejskim w Toruniu. W imprezie udział wzięło 21 drużyn z przedszkoli miejskich i oddziałów „0”szkół podstawowych, a także przedszkola niepubliczne. W turnieju uczestniczyło także 19 dzieci niepełnosprawnych

Dzieci rywalizowały w pięciu konkurencjach sprawnościowych drużynowo i jednej konkurencji indywidualnej (dla dzieci niepełnosprawnych) poza konkurencją drużynową.

Najlepsze pięć drużyn otrzymało puchary oraz sprzęt sportowy, natomiast wszyscy finaliści pamiątkowe dyplomy zespołowe i indywidualne.

Celem imprezy była promocja gier i zabaw sportowych wśród najmłodszych dzieci. Imprezę zorganizował Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Torunia w kooperacji z Miejskim Klubem Lekkoatletycznym Toruń i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

 

Wszystkim uczestników, nauczycielom i opiekunom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!



 



15 maja 2014 r. na Stadionie Miejskim odbyły się Mistrzostwa Torunia Szkół Podstawowych w „Trójboju Lekkoatletycznym”. Reprezentacja dziewcząt zajęła I miejsce natomiast chłopcy zajęli IV miejsce.

Skład drużyny dziewcząt:                                                    Skład drużyny chłopców

1

Oliwia Lewandowska

1

Jakub Kubiś

2

Oliwia Trzymkowska

2

Jakub Dublas

3

Julia Mury

3

Piotr Brzustewicz

4

Kinga Dolecka

4

Marcin Rutkowski

5

Martyna Czajkowska

5

Filip Terzyk

6

Gabriela Ratajczyk

6

Dawid Cieszyński

 



 

14 maja 2014 r. na Stadionie Miejskim odbyły się Mistrzostwa Torunia Szkół Podstawowych w „Czwórboju Lekkoatletycznym”. Reprezentacja dziewcząt i chłopców zdobyli wysokie IV miejsce.

Skład drużyny dziewcząt:                                                    Skład drużyny chłopców

1

Karolina Witkowska

1

Patryk Cieszyński

2

Patrycja Tomaszewska

2

Kieran Ollivierre

3

Agnieszka Żółtowska

3

Damian Walichniewicz

4

Dominika Jeziorska

4

Marcin Pankowski

5

Jagoda Lotek

5

Cezary Wieczorkowski

6

Dorota Szulc

6

Filip Szydłowski

7

Maja Rusek

 

 


                                                                                                          



6 maja 2014 r. na Stadionie Miejskim odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Torunia Szkół Podstawowych w Lekkoatletyce, na których uczniowie naszej szkoły zdobyli 5 medali:

Ø   Damian Walichniewicz (6B) – I miejsce – bieg na 60 m

Ø   Kieran Ollivierre (6a) – II miejsce – bieg na 1000 m

Ø   Łucja Krzyżowska (5c) – III miejsce – bieg na 600 m

Ø   Karolina Witkowska (6a) – III miejsce – skok w dal

Ø   Patrycja Łukiewska (6a) – III miejsce – rzut piłeczką palantową

Ø   Patryk Cieszyński (6c) – IV miejsce – bieg na 1000 m


 



W okresie od listopada do marca odbywały się Mistrzostwa Torunia Szkół Podstawowych  w koszykówce. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy i dziewczęta, którzy ostatecznie zajęli IV miejsce.
składy drużyn:

1

Oliwia Trzymkowska

1

Kamil Zdrojewski

2

Wiktoria Holc

2

Kacper Gęsiński

3

Weronika Peszyńska

3

Kieran Ollivierre

4

Karolina Witkowska

4

Marcin Pankowski

5

Patrycja Łukiewska

5

Daniel Blin

6

Sandra Kwiatkowska

6

Jakub Kostrubiec

7

Joanna Kurkowska

7

Miłosz Wróblewski

8

Paulina Roubo

8

Damian Walichniewicz

9

Julia Witczak

9

Jakub Szatan

10

Weronika Wyrwa

10

Mateusz Skoczylas

 

 

11

Jakub Lisiecki

 

 

12

Jakub Bajdalski

 


 




19.03.2014 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych 0A i 0B z Zespołu Szkół nr 14  w Toruniu zdobyły II miejsce w finale

VII Małej Toruńskiej Olimpiadzie Halowej dla Przedszkolaków.

 


Skład drużyny 0A

·      Nadia Ostrowska

·      Collin West

·      Arkadiusz Malecki

·      Julia Baranowska

·      Michał Liebner

·      Sandra Gorzkiewicz

·      Natalia Wieczorkowska

·      Rafał Chojnacki


 

Skład drużyny 0B

·      Jolanta Dolecka

·      Filip Kalemba

·      Maciej Chmura

·      Maja Meller

·      Marcelina Woźniak

·      Alicja Dombrowska

·      Łucja Kaczmarek

·      Bartosz Śwircz 

 





27 lutego uczniowie klas I - V Szkoły Podstawowej nr 14 w Toruniu uczestniczyli w dorocznych zawodach "Jestem sprawny". Zawody rzeczywiście wymagają dużej sprawności fizycznej, gdyż każda z biorących udział klas reprezentowała "Czternastkę" w czterech konkurencjach. Przygotowania i danie z siebie wszystkiego na zawodach przyniosły efekt w postaci zajęcia
III miejsca w Toruniu.



W sobotę 22.02.2014 r. w Świeciu rozegrana została ostatnia VIII kolejka ligi młodziczek KPZPS. 
Zawodniczki TKST Budowlani uplasowały

się na II miejscu zdobywając tytuł Vice Mistrzyń Województwa Kujawsko-Pomorskiego i awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski.


Skład Reprezentacji


1. Błotnicka Wiktoria - kapitan 
2. Ciupek Alicja
3. Dąbrowska Aleksandra
4. Grzybowska Maria
5. Jędrzejczak Daria
6. Kochanowicz Julia
7. Sulkowska Karolina
8. Szymanowska Wiktoria
9. Urbańska Aleksandra
10. Waszyńska Dominika
11. Zawacka Oliwia



Opiekun: Iwona Dylewska

       





I miejsce w finale  Mistrzostw Torunia w Piłce Siatkowej Szkół Gimnazjalnych kat. dziewczęta

Skład Reprezentacji


1. Błotnicka Wiktoria - kapitan 
2. Ciupek Alicja
3. Dąbrowska Aleksandra
4. Grzybowska Maria
5. Jędrzejczak Daria
6. Kochanowicz Julia
7. Sulkowska Karolina
8. Szymanowska Wiktoria
9. Urbańska Aleksandra
10. Waszyńska Dominika
11. Zawacka Oliwia

Opiekun: Iwona Dylewska

  







TORUŃSKA LIGA LEKKOATLETYCZNA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH - FINAŁ 

Indywidualnie dziewczęta: 
 
IV miejsce bieg 2 x 30 m - Alicja Ciupek 
V miejsce bieg 2 x 30 m - Agata Otręba 
IX miejsce bieg 2 x 30 m - Nicole Wolska
II miejsce rzut piłką lekarską - Nicole Wolska 
IV miejsce
rzut piłką lekarską - Oliwia Zawacka 
VI miejsce rzut piłką lekarską - Wiktoria Szymanowska
VII miejsce rzut piłką lekarską - Aleksandra Urbańska 
IV miejsce skok - Marta Baranowska


Indywidualnie chłopcy: 
 
VII miejsce bieg 2 x 30 m - Wojciech Manelski 
V miejsce bieg 2 x 30 m - Daniel Rutecki
II miejsce bieg 2 x 30 m płotki - Kamil Hoły
IV miejsce bieg 2 x 30 m płotki - Patryk Krysiak
VII miejsce rzut piłką lekarską - Wojciech Manelski
VI miejsce skok - Jakub Kołtonowski 
X miejsce skok - Patryk Krysiak


W klasyfikacji drużynowej dziewczęta zajęły IV miejsce, chłopcy VIII.

 


                                                             
IV miejsce Halowy Mityng Lekkoatletyczny Szkół Podstawowych - dziewczęta


Indywidualnie: 
 
I miejsce bieg na 30 m - Kinga Dolecka
I miejsce bieg przez płotki - Kinga Dolecka 
II miejsce bieg przez płotki - Karolina Witkowska 
III miejsce
rzut piłką lekarską - Daria Kowalska

IV miejsce bieg przez płotki - Agnieszka Żóltowska
IV miejsce rzut piłką lekarską - Julia Witczak  

 
      






MISTRZOSTWA TORUNIA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W PŁYWANIU 18.11.2013

II miejsce
4 x 50 stylem dowolnym dziewcząt
III miejsce
4 x 50 stylem dowolnym chłopców

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

III miejsce - dziewczęta
IV miejsce - chłopcy    

Indywidualnie

II miejsce
50 stylem grzbietowym - Patrycja Tomaszewska 

  

W zawodach brali udział
rocznik 2001: J.Kurkowska, S.Kwiatkowska, P.Łukiewska, P.Tomaszewska, K.Witkowska, W.Wyrwa, K.Ollivierre, M.Pankowski, M.Wróblewski,
K. Zdrojewski, W.Żuchowski
rocznik 2002: Ł.Krzyżowska
rocznik 2003: G.Ratajczyk
rocznik 2004:
M.Skibiński



II miejsce Mistrzostwa Torunia w Unihokeju - dziewczęta gimnazjum

Skład drużyny:

Wiktoria Błotnicka
Alicja Ciupek
Aleksandra Dombrowska
Maria Grzybowska
Daria Jedrzejczak
Karolina Sulkowska
Dominika Waszyńska
Julia Kochanowicz
Aleksandra Urbańska
Oliwia Zawacka



III miejsce Mistrzostwa Torunia w piłce ręcznej - dziewczęta gimnazjum

Skład drużyny:

Wiktoria Błotnicka
Alicja Ciupek
Aleksandra Dombrowska
Maria Grzybowska
Daria Jedrzejczak
Karolina Sulkowska
Dominika Waszyńska
Julia Kochanowicz
Aleksandra Urbańska
Oliwia Zawacka


IV miejsce Mistrzostwa Torunia w piłce nożnej- dziewczęta gimnazjum

Skład drużyny:

Wiktoria Błotnicka
Alicja Ciupek
Aleksandra Dombrowska
Maria Grzybowska
Daria Jedrzejczak  
Ines Kwiatkowska
Karolina Sulkowska
Dominika Waszyńska
Julia Kochanowicz
Aleksandra Urbańska  
Nicole Wolska
Oliwia Zawacka


VII miejsce Mistrzostwa Torunia w pływaniu- dziewczęta gimnazjum

Skład drużyny:

Wiktoria Błotnicka
Alicja Ciupek
Aleksandra Dombrowska
Maria Grzybowska
Daria Jedrzejczak  
Wiktoria Zaleśkiewicz
Karolina Sulkowska
Dominika Waszyńska
Julia Kochanowicz
Aleksandra Urbańska  
Martyna Manikowska
Oliwia Zawacka



Dziewczęta reprezentując klub TKST "Budowlani" Toruń biorą udział w rozgrywkach Mistrzostw Wojewodztwa Kujawsko - Pomorskiego Związku Piłki Siatkowej i po 3 kolejkach znajdują sie na III miejscu.

  


II miejsce
drużynowo dziewczęta w indywidualno - drużynowych Biegach Przełajowych z okazji Dnia Niepodległości 7.11.2013 r.

Skład drużyny:

Lewandowska Oliwia
Rudolf Weronika
Boniecka Wiktoria
Dolecka Kinga
Nowak Zuzanna - III miejsce indywidualnie w kategorii klas IV
Krzyżowska Łucja
Kańkowska Julia
Jeziorska Dominika

Żóltowska Agnieszka
Witkowska Karolina
Włodecka Paulina

  

 

 

 


 

Zespół Szkół nr 14|Z życia szkoły|Sukcesy, osiągnięcia|Galerie zdjęć|Informacje dla rodziców i uczniów|Plan lekcji|Ważne dokumenty |Klasy profilowane|Egzamin, Sprawdzian