III miejsce w konkursie recytatorskim Interpretacji Utworów Adama Mickiewicza

Zajęcia plastyczne Aleksandra Dombrowska,
kl. IIIa

Wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie plastyczno-ekologicznym "Nowe Zycie przedmiotów" organizator ZS Nr 31, MPO

Julia Kruszewska, kl. IIa

laureatka w konkursie na opis pracy w wymarzonym zawodzie organizowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu

Łukasz Kozłowski, kl. IIIb

Język niemiecki

Patryk Kujawa, kl. IIIb

Katecheza

Dominika Barczewska, kl. IIa

II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Obiektywem widziane – bł. Ks. Jerzy Popiełuszko” z okazji 30-tej rocznicy śmierci bł. Ks. Popiełuszki.

Dominika Zakrzewska, kl. IIIb

I miejsce w konkursie „Wybieram zdrowie” w ramach kampanii „Październik 2014 – Zdrowiu Tak, Uzależnieniom Nie”

Marta Piwońska, kl. IIa

II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Wśród Czerniewickich Sosen”

Marta Baranowska, kl. IIa

III  miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Wśród Czerniewickich Sosen”

Sukcesy Młodszej Grupy Wiekowej
(klasy 1-3 SP i odziały zerowe)

W pierwszym semestrze braliśmy udział w wielu konkursach szkolnych, międzyszkolnych i wojewódzkich, reprezentowaliśmy naszą szkołę, zajmowaliśmy wysokie miejsca i wyróżnienia:

III miejsce Łucja Kaczmarek kl. 1a

Wyróżnienie: Emilia Banasik kl. 1b, Amelia Benke-Śliwa kl. 1e, Ziemowit Pietrzak kl. 1a, Jan Spychalski kl. 1c

W KATEGORII KLAS DRUGICH

I miejsce Martyna Rutkowska kl. 2c

II miejsce Wiktor Jarosz kl. 2b

III miejsce Matylda Lipińska kl. 2c

Wyróżnienie: Dominika Ratajczyk kl. 2a, Agata Kozłowska kl. 2b, Weronika Aranowska kl. 2c

W KATEGORII KLAS TRZECICH

I miejsce Kinga Rutkowska kl. 3b

II miejsce Natalia Czerniawko kl. 3c

III miejsce Liliana Małecka kl. 3a

2.     Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Piosenki Bożonarodzeniowej (SP 14)

II miejsce Filip Śmigielski kl. 3b

Wyróżnienie: Maja Meller kl. 1d

3.     Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Mój Przyjaciel – Pluszowy Miś” (SP 17)
I miejsce Zofia Skorič kl. 1d

4.     Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Bajkowa Gęś”

I miejsce Marcelina Woźniak kl. 1d

Wyróżnienie: Alicja Dombrowska kl.1a, Marta Borkowska kl.1a, Maja Bruzdewicz kl. 1a

5.     Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Wśród Czerniewickich Sosen” (SP 34)

III miejsce Zofia Włódarska kl. 1b

6.     Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Moje leśne trofeum” (SP 8)

Wyróżnienie: Szymon Trzeciak kl. 2b

7.     Międzyszkolny Konkurs Plastyczno-Ekologiczny „Nowe życie przedmiotów” (SP 31)

Wyróżnienie: Zofia Włódarska kl. 1b

8.     Wojewódzki Konkurs „Choinka w rozmiarze XXL”

III miejsce uczniowie klasy 1e

W czytaniu książek z biblioteki w szkole:

I miejsce kl.3b

III miejsce kl. 2c

•  Trwa akcja „Korki” dla Hospicjum „Światło” oraz na rehabilitację Oliwii.
  •  Zostały wykonane plakaty „Cztery pory roku w szkole” na pierwszy dzień kalendarzowej jesieni, zimy. Inicjatorką była I. Bierzyńska

W wojewódzkim konkursie plastycznym „Najpiękniejsza choinka w rozmiarze XXL” adresowanym do szkół podstawowych w całym województwie, organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, klasa 1e, pod opieką pani Magdaleny Woźniak zdobyła III miejsce. Nagrodą jest jednodniowa wycieczka dla całej klasy w całości finansowana przez Urząd Marszałkowski do realizacji w terminie wiosennym. W dniu 20 grudnia 2014r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Oprócz nagrody głównej, dzieci otrzymały także słodkie upominki. Uczniowie po części oficjalnej mogli spróbować świątecznych dań oraz wykonać własnoręcznie ozdoby choinkowe.

Sukcesy i osiągnięcia artystyczne

Katarzyna Janiszewska, tegoroczna absolwentka naszego gimnazjum, została laureatką konkursu plastycznego Wojewody Kujawsko-Pomorskiego pn. „Przyroda województwa kujawsko-pomorskiego jakiej nie znacie". Jej praca zdobi jedną z 13 stron kalendarza na rok 2015 wydanego w listopadzie przez wojewodę. Na konkurs wpłynęło ponad 1100 prac z całego województwa- został on rozstrzygnięty w czerwcu, tuż przed zakończeniem roku szkolnego. Gratulujemy naszej absolwentce Kasi!

Sukcesy i osiągnięcia sportowe uczniów w roku szkolnym 2014/2015

W dniu 08.01.2015 r. odbył się finał Mitingu Halowego Szkół Podstawowych. Do finału zakwalifikowało się 29 uczniów naszej szkoły.

Drużynowo dziewczęta naszej szkoły zajęły IV miejsce

W dniu 24.11.2014r. rozegrany został Turniej Finałowy Mistrzostw Torunia Szkół Gimnazjalnych w Piłce Ręcznej. Chłopcy naszego gimnazjum zostali Wicemistrzami Torunia.

Szkołę reprezentowali: Michał Wiśniewski ( kapitan), Adam Pawłowski,Michała Kamionka, Mercel Wcisło, Kacper Hejnowicz, Radosław Ryl, Karol Łucki (bramakarz), Maciej Hernik, Daniel Rutecki, Krystian Wawrowski, Adam Kiliński, Tomasz Wojnowski, Paweł Czerniawko (bramkarz), Patryk Krysiak.

W dniu 20.11.2014 rozegrany został turniej finałowy Mistrzostw Torunia w Mini Piłce Ręcznej Szkół Podstawowych.

Reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły zajęła II miejsce.
Szkołę reprezentowały:Jagoda Lotek, Daria Kowalska, Oliwia Trzymkowska, Marcelina Olszewska, Monika Kubiaczyk,

Amelia Słowikowska, Monika Szczuka, Łucja Krzyżowska, Julia Kańkowska, Martyna Czajkowska, Julia Mury.

6.11.2014 uczennice naszej szkoły startowały w Indywidualno - Drużynowych Biegach Przełajowych z okazji Świeta Niepodleglości.
Łucja Krzyżowska - zajęła III miejsce w rocznku 2002/2003
Patrycja Kwajzer - zajęła VI miejsce w roczniku 2004 i młodsi

W dniu 3.11.2014 rozegrany został turniej finałowy Mistrzostw Torunia Szkół Gimnazjalnych w unihokeju.Dziewczęta naszego gimnazjum wygraly wszystkie mecze i zajęły I miejsce.
W finale uczestniczyły szkoły: Gim,24- II miejsce,Gim.28 -III miejsce,Gim.21 IV miejsce.
Szkołę reprezentowały: Oliwia Zawacka (kapitan),Wiktoria Błotnicka,Ola Dombrowska,Ola Urbańska.,Julia Kochanowicz,Dominika Waszyńska,Daria Jędrzejczak,Maria Grzybowska,Karolina Sulkowska.Trener Iwona Dylewska.

25.11.2014 Nasza Szkoła w pływackich zawodach Szkół Podstawowych - dziewcząt wywalczyła 3 miejsce.
W rywalizacji uczestniczyło 13 szkół.
Indywidualnie Gabriela Ratajczyk dwukrotnie zajęła 3 miejsce 50 stylem dowolnym i 50 stylem grzbietowym, Łucja Krzyżowska zajęła trzecie miejsce 100 stylem zmiennym. Dziewczęta w sztafecie 4 x 50 stylem dowolnym zajęły trzecie miejsce. (Skład sztafety: D.Borkowska, Ł.Krzyżowska, G.Ratajczyk, M.Szczuka). Trener Patryk Zatorski

Zespół Szkół nr 14|Z życia szkoły|Sukcesy, osiągnięcia|Galerie zdjęć|Informacje dla rodziców i uczniów|Plan lekcji|Ważne dokumenty |Klasy profilowane|Egzamin, Sprawdzian